in

En İyi Yumurtlama Hesaplama Uygulaması Hangisi?

Gönderi paylaş:

Hamile kalmak için en iyi yumurtlama zamanının yakalanması çok önemlidir. Bunun için de iyi bir yumurtlama hesaplama uygulaması kullanmak en doğrusudur. Yumurtlama dönemi hesaplaması regl hesaplamasından biraz daha farklı hesaplanır. Özellikle hamile kalmak isteyenler için yumurtlama dönemi hesaplaması yapmak ve bu dönemde cinsel ilişki yaşamak hamile kalmak için en doğru zamandır diyebiliriz. Bunun içinde yumurtlama dönemini en iyi şekilde hesaplamanması için iyi bir uygulama kullanmak işimizi çok kolaylaştırır.

Şimdi kısaca yumurtlama döneminin ne olduğunu anlatalım. Bildiğimiz gibi kadınlar 28 günde bir adet görür. Bazı kadınlar ise 23, yada 35 gibi günlerde yada kendi düzenlerine göre farklı gün döngülerinde adet görürler. Yumurtlama dönemi ise bir sonraki adet gününden 14 gün önceye tekabul eder. Yani kişi 28 günde bir adet görüyorsa adet gördüğü ilk günden itibaren 14. gün yumurtalama dönemi başlar, kişi eğer 23 günde bir adet görüyorsa adet gününden itibaren 9. gün yumurtlama dönemi başlar yada 35 günde bir adet görüyorsa adet gününün 21. günü yumurtlama dönemi başlamış olur.

Yani yumurtlama dönemi kişinin adet döngüsüne göre değiştiğinden her kadının yumurtlama dönemi ayrıdır. Yumurtlama döneminde ilişkiye girmek hamile kalma olasılığını çok artırdığından yumurtlama döneminin hesaplaması da bu nedenle önem taşır. Yumurtlama dönemini bizimde web sitemizde bulunan yumurtlama hesaplamasıyla hesaplayabilirsiniz. Yumurtlama Tarihi (Günü-Dönemi) Hesaplama bölümünden hesaplama yapabilirsiniz.

Bir burada sizlere bunca şeyle kafanız karışmaması hem adet döngünüzü hemde yumurtalama döneminizi takip edebilmeniz adına en iyi olan yumurtlama hesaplama uygulaması hakkında bilgi vereceğiz. Şimdi hem benimde kullandığım ve sizlere de tavsiye edeceğim yumurtlama hesaplaması uygulamasından bahsedeceğim.

Peki gelelim en iyi yumurtlama hesaplama uygulamasının hangisi olduğuna?

Değerli dostlar bir kaç eksiği olsada yıllardır kullandığım en iyi regl ve yumurtlama hesaplama uygulaması diyebilirim. Bir kaç eksik dışında aşağıda bahsedeceğim özellikleriyle çok memnun kaldım. Bazı eksiklikleride zamanla giderileceği düşüncesindeyim. Flo adet takviim ve yumurtlama uygulaması ile ilgili detayları sizlere aktarayım.

En İyi Yumurtlama Hesaplama Uygulaması Hangisi?

Flo Adet Takipçisi (Regl Takvimi), bir kadının adet döngüsü ve hamilelik sürecini izlemesi için akıllı ve basit bir yoldur.

Flo, adet (regl), yumurtlama günü ve doğurganlık dönemlerinin doğru ve güvenilir şekilde tahminini yapan bir adet takipçisi, yumurtlama hesaplayıcısı ve hamilelik hesaplayıcısıdır. Regl takvimi yapay zeka (AI) ile öğrenme yöntemini kullanan kadınlara yönelik ilk adet dönemi uygulamasıdır. Düzensiz adet görenler de dahil olmak üzere tüm kadınlar bu sağlık takip uygulamasını güvenle kullanabilirler. Adet günlerinizi kullanışlı bir takvime kaydederek, adet döngüsü anımsatıcılarını planlayarak, ruh hali ve psikolojik belirtilerinizi kaydederek, bitiş tarihi hesaplayıcısını kullanarak, hamilelik takviminizi izleyerek sağlığınızın tüm kontrolünü elinize alın.

Adet ve Yumumurtlama Günü Takipçisi (Takvimi)

 • Regl takvimi ile döngünüzü ve adet sürecinizi takip edin
 • Hamile kalma olasılığınızı tahmin etmek için yumurtlama günü takibi ile
 • Doğurganlık dönem takviminde döllenme için uygun günleri takip edin
 • Adet takibi ile düzensiz adet görüyorsanız tahminleri iyileştirmek için daha fazla semptom kaydedin

Gebelik Hesaplayıcısı (Gebelik Takvimi) ve Takipçisi

 • Bebeğin doğacağı güne geri sayım yapın
 • Hamile kalınan haftanın takibini yapın
 • Hamilelikle ilgili ilginç makaleler okuyun
 • Verilerinizi Fitbit ve Health App’ten içe aktarın

Yaşam Tarzı ve Sağlıkk Takipçisi

 • Fiziksel aktivite bilgilerinizi kaydedin, şekle girin, kilo verin ve sağlıklı kalın
 • Yolculuk, stres, hastalık veya yaralanma, alkol tüketimi bilgilerini kaydedin
 • Adet döngüsü takvimi ile PMS belirtilerinizi kaydedin
 • Adet döngüsü takvimi ile vajinal akıntı durumunuzu kaydedin

Anımsatıcılar

 • Kadın takvimi ile anımsatıcı ayarlayarak adet ve yumurtlama günleriniz için bildirimler alın
 • Kadın takvimi ile doğum kontrol yönteminize bağlı olarak ilaç ve alınacak önlemlerle ilgili bildirim alın
 • Kadın takvimi ile Diğer ilaçlarınız için bildirim ayarlayın

Grafikler

 • Adet döngüsü takvimi ile adet döngüsü ve semptom geçmişinizi saklayın
 • Yumurtlama ve regl takibi ile adet döngünüzü ve adet sürenizi analiz edin
 • Yumurtlama dönemi hesaplama ile Bazal Vücut Sıcaklığı (BBT) ve ovülasyon grafiğinizi görün

Benim eksik gördüğüm en önemli yönü ise makalelerin türkçe olmaması ve bazı kısımların hala ingilizce olması onun dışında çok memnun kaldığım en iyi yumurtlama hesaplama uygulaması diyebilirim. Tüp bebek tedavisi boyunca da çok kullanmıştık. Aşağıya uygulamanın Linkini ve bizim sitemizin yumurtlama hesaplaması bölümünün linkini bırakıyorum. Sağlıcakla Kalın.

Yumurtlama Tarihi (Günü-Dönemi) Hesaplama

En İyi Yumurtlama Hesaplama Uygulaması

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir