in

Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Gönderi paylaş:

Düşük yapmak her kadın için ayrı bir muamma, bazı kadınlar düşük yapınca düşüğü hızlandırmak için acaba ne yapmalıyım? diye merak ediyorlar.  Bazı durumlarda kadınlar düşük yaptığını bile aslında farketmeyebilirler. Bazı durumlarda ise düşük yaptığını farkedip bu süreci hızlandırmak isterler.

Biz burada düşük yapıp, düşük yapma sürecinde içerideki metaryellerin hızlı bir şekilde anne rahminden atılmasının hızlandırılmasını anlatacağız. Burada şunu vurgulamak isteriz ki, bahsettiğimiz düşükler anne rahminde oluşan fetüsün bir iki aylık yani daha çok küçük olduğu durumlardır.  Yoksa büyümüş bir fetüsün anne rahminden atılması çok da kolay değildir.

Düşük yaptığını farkeden anne adayı bazen hekime gidip küretaj yaptırmaya gerek duymaz, bunun nedeni aslında dışarı atılan fetüsün çok çok küçük olmasından kaynaklıdır. Aslına bakarsanız ne olursa olsun bu tür durumlarda mutlaka hekiminize başvurmanız gerekir. Çünkü en doğru kararı sizin için onlar verecektir.

Peki düşüğü hızlandırmak için ne yapılabilir?

Bizim buradaki düşüğü hızlandırmaktaki kastımız, zaten anne düşük yapmıştır ancak içinde fetüse ait metaryeller olabilir. Bunu hızlandırmanın en iyi yolu elbetteki bol bol sıvı tüketmek ve hareket etmektir. Unutulmamalıdır ki düşük yaptığınızdan emin olmanız gerekir.

Bunun dışında bu işin en doğru şekilde yapılmasının tek yolu hekiminize başvurup probe küretaj yaptırmaktır. Bu şekilde anne rahminde kalan tüm herşey titizlikle dışarı alınıp içerde kalan parçalar temizlenir.

Düşük yapıldığında içerde metaryel kalması oldukça tehlikelidir. Bu nedenle her zaman hekim kontrolünde anne rahminin temizlenmesi çok önemlidir.

Bazı durumlarda hekime başvurduğunuz halde hekim küretajı gerekli görmeyebilir ve sizi destekleyici ilaçlar yazar ve düşüğü hızlandırmak için bol bol su almanızı ve hareket etmenizi tavsiye eder. Burada hekim görüşü her zaman öne çıkar. Çünkü sizi en net olarak değerlendirecek olan odur.

Değerli ziyaretçimiz bazı durumlar hiç hafife alınmayacak durumlardır. O yüzden sizi sürekli hekiminize yönlendiriyoruz. Örneğin bir gribe yakalanmanızda evde dinlenerek iyileşmeniz mümkündür ama düşük gibi bir durumda, işte hekime gitmeyeyim evde bu işi çözeyim diye uğraşırsanız ölüme kadar gidebilen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle düşüğü nasıl hızlandırırım gibi bir durumu evde tek başınıza çözmeniz oldukça zordur. Mutlaka hekime başvurulması gerekir.

Önerilen Yazılar: 

Kürtaj Nasıl Yapılır? Nasıl Olur?

Kürtaj Hangi Durum ve Hastalıklarda Yapılabilir?

Kürtaj (Probe Küretaj) Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır?

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir