in

Denenmiş Yüzde Yüz Hamile Kalma Yöntemleri

Gönderi paylaş:

Hamile kalmak için denenmiş ve yüzde yüz başarıya ulaşmış hamile kalma yöntemleri olduğunu söylemek tam anlamıyla doğru bir ifade sayılmaz. En nihayetinde hamileliğin bir çok faktöre, etkene, duruma ve zamana bağlı olduğunu ifade edelim.

Hamile kalmak için bu faktörleri en ideal haline getirmemiz gerekir. İşte bizde bu faktörleri yani hamile kalmak için en ideal şartları nasıl bir araya getireceğinizi sizlere anlatacağız. Gelin şimdi denenmiş bu hamile kalma yöntemlerini sırayla inceleyelim.

  • İlk Yöntem Yumurtlama Döneminde Cinsel Birliktelik

Yüzde yüz hamile kalma yöntemleri içinde en önemli öğedir. Bu yöntemde kadın yumurtlama testi yaptırarak yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girmesidir. En ideal hamile kalma zamanı bu yumurtlama zamanıdır. Hekimlerin çoğu hamile kalmak için bu dönemde cinsel birlikteliği tavsiye eder. Linkteki yazıdan yumurtlama döneminin nasıl hesaplanacağını okuyabilirsiniz. Yumurtlama testi yaparak ne zaman yumurtladığınızı belirleyebilir ve bu günlerde yaşayacağınız cinsel birliktelikle kolay hamile kalabilirsiniz.

  • İkinci Yöntem Diz Dirsek Pozisyonunda Cinsel Birliktelik

Yüzde yüz hamile kalınması istenildiğinde bu posizyon kesinlikle tercih edilmelidir. Diz dirsek pozisyonunda yaşanan cinsel birlikteliklerde hamile kalma olasılığı daha artar. Diz dirsek pozisyonunda cinsel birliktelik yaşayıp daha sonra bel altına yastık koyarak bu pozisyonda daha kolay hamile kalabilirsiniz.

  • Üçüncü Yöntem Düzenli Cinsel Birliktelik

Düzenli cinsel yaşan hamilelik için en ideal şartları oluşturur. Hamile kalmak istediğiniz dönemde 2-3 günde bir cinsel birliktelik hamileliği kolaylaştıracaktır. Ayrıca düzenli cinsel birliktelik sperm kalitesini de artıracağından yine hamilelik ihtimaliniz yükselir.

Dördüncü Yöntem Erkek Sperm Kalitesinin Artırılması

Hamilelik için ideal sperm kalitesi çok önemlidir. Bazen hamile kalınmadığında genellikle kadın üzerine yoğunlaşılsa da aslında problem kaynağı erkek spermi olabilir. Yüzde yüz hamile kalma yöntemlerinde bir çok faktörün yanı sıra sperm kalitesinin önemi unutulmamalıdır.

Sperm kalitesinin ve sayısının az olması hamilelik oranını düşürür hatta bazen imkansızlaştırır. Bu nedenle erkek sperm kalitesinin ve sayısının artırılması gerekir. Bunun için hekiminize danışmanız en doğrusu olacaktır. Eğer bütün herşeyi yapmanıza rağmen hamile kalamıyorsanız erkeğinde üroloji bölümüne gidip sperm testi yaptırması şarttır.

Beşinci Yöntem Kimyasallardan Uzak Durun

Gerek erkek gerekse kadın bir bebek istiyorlarsa iki tarafta kimyasallardan uzak durmalıdır. Bunlar içki, sigara, radyasyon (bilgisayar gibi) bunlardan uzak durulmalıdır. Ayrıca cinsel birliktelikte kullanılan kayganlaştırıcı gibi kimyasallarda sperm kalitesini düşüreceğinden bunlardan da uzak durulmalıdır. Yüzde yüz hamile kalma yöntemleri içinde bakılması gereken önemli öğelerden bir tanesi de radrasyondur. Pc den uzak durulmalı hatta cep telefonu cepte taşınmamalı ve kulaklıkla konuşulmalıdır.

İşin Özeti

Aslında yukarıda bahsettiğimiz tüm hususlar ayrı ayrı bir yöntem olmaktan ziyade hepsinin bir arada olması mümkündür. Yani yukarıdaki tüm hususlara dikkat edilmesi ve uygulanması hamilelik için en ideal şartların oluşmasını sağlayacaktır.

Yüz yüz hamile kalma yöntemlerini uygulayarak hamile kalma olasılığınızı en üst seviyeye çıkarmış olursunuz. Özetle hamile kalmak istiyorsanız kimyasallardan çift olarak uzak durun, ideal diz dirsek posizyonunda cinsel birliktelik yaşayın, cinsel birliktelik için en ideal zamanın yumurtlama zamanı olduğunu unutmayın ve son olarak düzenli 2-3 güne bir cinsel birliktelik yaşayın.

Bunların bir araya gelmesiyle hamile kalma olasılığınızı yüzde yüze en yakın şartlara çıkarmış olursunuz.  Yukarıda bahsedilen konularla alakalı yazılarımızın linklerini aşağıya ekliyoruz.

Sağlıcakla Kalın.


Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)

Hamilelik İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Tuvalete Gidilmelidir?

Kolay Hamile Kalmak İçin Yastık Nereye Konur?

Yumurtlama Testi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kolay hamile kalma pozisyonları nelerdir?

Yumurtlama Tarihi (Günü-Dönemi) Hesaplama

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir