in

Cinsel Tutsaklık Nedir? Cinsel Tutsaklık Bir Hastalık Mı?

Gönderi paylaş:

Cinsel tutsaklık üzerine bu yazımız oldukça ilginç bilgileri barındırıyor. Dışarıdan bakan kişiler, durumu açık bir şekilde görebilirler; Nazan, erkek arkadaşı Ferit’e bağlanmıştır. Anlatılana göre Ferit, oldukça yüzeysel, bencil düşkün, verdiği sözleri tutmayan, başka kadınlarla flört eden, kız arkadaşının zayıf noktalarıyla uğraşmaktan zevk alan ve bunlarla özellikle alay eden bir erkektir. Bir kadının bu kadar itici bir erkeği sevmesi nasıl mümkün olabilir? Ama belki de başkalarının göremediği gizli olumlu özellikleri de vardır. Kim bilir?

26 yaşında olan Nazan, bu adamı çok sever. Beraberlikleri 8 yıldır, sayısız ayrılmalara rağmen sürmektedir. Nazan, ilişkisinin hala bir şansı olup olmadığını merak eder. Artık, erkek arkadaşından bir bebek sahibi olmak istediği için, onunla evlenmeyi düşünür. Fakat bu konuda Ferit’in tutumunun ne olacağını kestiremez. Ferit oldukça çekici bir erkektir. Nazan’ın yanında bile, güzel kadınlara anlamlı bakmaktan çekinmez. Duyarlı bir erkek değildir; mesela, Nazan’ın en iyi anlaştığı kız arkadaşıyla sürekli dalga geçer, hatta sadece arkadaşıyla değil, Nazan’ın sevdiği her şeyle dalga geçer. Nazan’ın iş yerindeki başarısını ve yaptıklarını çok niteliksiz olarak değerlendirir. Cafe ve barları hoş bulmadığı için, Nazan’la ender olarak dışarı çıkar.

Kadın Kişilik Zayıflığı Cinsel Tutsaklıkta Önemlidir

Bazen Ferit Nazan’la oyunlar yapar. Mesela Nazan’dan açık saçık sözler söylemesini ister. Nazan’ın utançtan yerin dibine girebileceği sözlerdir bunlar. Sonra da Nazan’ın heyecanı ve zayıflığı ile kendini eğlendirir. Bütün bunlardan sonra Nazan’dan onun yanında ailesine telefon açıp, eve gelmeyeceğini bildirmesini ister. Bazen de Ferit, dalga geçecek bir şey bulamadığı için olmadık konulara takıp, onlarla alay eder. Mesela arkadaşlar arasında seyahat, sinema veya politika gibi konulardan konuşulurken, hemen Nazan’ın fikir beyan etmesini isteyip, sonra da söyledikleriyle dalga geçer.

Bir defasında Nazan, arkadaşına gidecek diye onu banyoya bile kilitlemiş. Bunu, gitmeyip onunla kalması için değil, sadece rahatsız etmek ve sinirlendirmek için yapmış. Böylelikle onunla dalga geçebilecek bir şey yaratmış! Kendisinin sebep olduğu tepkilerden ve oluşan tartışmalardan sonra, Nazan’ı terk etmeye karar verir. Ayrılıkları İki, Üç, dört, beş, hatta bir kez altı ay sürer. O dönemlerde başka kadınlarla beraber olur, fakat yine de her seferinde Nazan’ın yoluna çıkar. Böylelikle Nazan’ın onu unutmasını engelleyip, sürekli duygularının canlanmasını sağlar. Ve 8 yıldır Nazan ona tekrar tekrar geri döner.

Kişi sevişme anında, bilinçaltını ortaya çıkarır

Şayet Ferit sadece böyle özelliklere sahip bir insan olsaydı, o zaman Nazan’ın kendinden çok fazla taviz verdiğini ve gururunu bir kenara attığını söylerdik. Oysa Ferit’in başka bir yüzü daha var. Nazan Ferit’i şöyle anlatır; “Ferit, o kadar güzel ve mükemmel sevişen bir erkek ki, tahmin bile edilemez”. Mükemmel sevişen Ferit, fantezi dolu bir insandır. Nazan’la seviştiği zaman, vücudunda dokunmadık nokta bırakmaz. Çamaşırlarla, kokularla, kelimelerle oyunlar yapar; koruyucu, yönlendirici veya köle gibi davranır.

Tamamen kendinden geçer; yüzü canlılık, gevşeme, rahatlamış, uçmuş ve sonunda gülümser bir ifade kazanır. Önce çılgınlar gibi sert, sonra da bir çocuk gibi masum öper Nazan’ın vücudunu ve dudaklarını. Yatakta, onun gibi bir kadının dünyaya bir daha hiç gelemeyeceğini söyler. Ayrıca, onun için hayatını feda edebileceğini ve ondan hiçbir zaman kopamayacağını ifade eder. Sevişirken Nazan; sevildiğini, arzulandığını, hayranlık uyandırdığını hisseder. Sanki yatakta rakipsizdir ki bu onun için çok iyi bir ölçüdür. Nazan 8 yıldır, haftada 3 – 4 kez Ferit için her şeydir. İşte Nazan’ı erkek arkadaşına bağlayan sebep de budur.

Cinsel Tutsaklıkta Seksin Büyülü Etkisi

İlk bakışta bu, seksin büyülü etkisi veya kişilerin bedensel çekiciliği olarak değerlendirilebilir. Kitaplarda uzmanlar; bu tip ilişkilerde, sanki kişilerin uzaktan kumanda edilebilen robotlara dönüştüğünü ifade ederler. Hassas olan belli noktalarından zayıf düşürülürler, “ertelenirler” ve bir sonraki emirde tekrar itaate hazır hale getirilirler.

Aslında dikkatli bakıldığı zaman, meselenin sadece seksten ibaret olduğu anlaşılır. Burada söz konusu olan, daha çok seksin ve çekiciliğin etkisidir.

Nazan erkek arkadaşıyla sevişirken, arzulanan ve değerli bir kadın konumuna dönüşür veya dönüştürülür. Nazan’ı Ferit’e bağlayan; onun yataktaki cinsel yetenekleri değil, Nazan’ın yaşadığı duygulardır. Ferit’le seviştiği zaman, kendisinin bir tanrıça gibi yüceltildiğini hisseder.

Kendi değerinin farkında olmayan kişilere, bu durum uyuşturucu etkisi yapar. Böyle bir yaklaşım olduğu zaman, birçok şeye göz yumabilirler. Nazan’da da yatakta yaşadıkları bütün kötü deneyimlerini bastırır. Aslında doğrudan ve açık ifade etmek gerekirse, onun ilişkisi sekstir.

Ferit, onun bağlılığını kullanır. Onu sürekli aşağılayarak, sevilme ve beğenilme duygusuna gereksinim uyandırır. Onu küçülterek, suni bir yetersizlik duygusuna sokar, böylelikle kendisine bağlanmasını sağlar. Sonuçta Nazan kendini dayak yemiş, güvensiz ve korkak bir çocuk gibi hisseder ve kabullenilmeyi bekler.

Bu ilişki dışarıdan çok anlamsız gelse de, iki kişiyi de tatmin eden bir şeyler verir. Ferit, arzulanılan ve tutkuyla bağlı olunan bir erkek konumuna gelir. Nazan ise çekici bir erkek tarafından, yatakta vazgeçilemeyen bir kadın olur. İkisi de birbirleri sayesinde değerli olma duygusu yaşarlar. Yani aslında bağımlılık karşılıklı yaşanır. Yine de bu, kendini değerli hissetmek için büyük bir bedeldir.

Cinsel Tutsaklık Sağlıksız Bir İlişki Durumu

Böyle sağlıksız iniş çıkışları sekiz yıl yaşayabilmek için, gerçekten belli bir partner uygunluğuna sahip olmak gerekir. Uzmanlara göre; zorlu ilişkilerin oluşmasının sebebi, iki partnerin de sağlıksız öz saygıya sahip olmalarıdır. Bilinçli bir erkek, kendini iyi hissetmek için kız arkadaşını küçük düşürme gereksinimi duymaz. Kendini değerli bulan bir kadın da, çekici bir erkek tarafından beğenilmek için, onca aşağılanmalara boyun eğmez.

Yine de kişiler, eşi tarafından beğenilmeyi ve kendinde sahip olmak istediği özellikleri onda bulmayı isterler. Birine bağımlı olan bir kişi için sadece bağımlı olduğu o kişi önemlidir. Bağımlı kimselerde beğenilme ve yüceltilme gereksinimi çok fazladır.

Sağlıksız çocukluk dönemi, sağlıksız ilişkiler yaratır

Uzmanlar, çocukluğunda sağlıksız aile ilişkileri yaşamış yetişkinlerin, çocukluk yaşantılarını incelerler. “Herhalde, bu tip insanlar ebeveynlerinden çocukluk dönemlerinde hiçbir zaman saygı ve anlayış görmediler. Böylelikle; yetişkin olduklarında da, partnerleri tarafından kabul edilmek ve beğenilmek için her şeyi yapabilir konuma gelirler.

Bazıları fazla parlar, bazıları da, kendilerini öyle hissetmek için, parlak kişilerle ilişki kurarlar. Ayrıca tahmin edilir ki, bu kişiler çocukluklarında ailelerine bağımlı olarak yaşamak zorunda kalmışlar ve kendi tercihlerini kendileri yapamamışlardır. Bu sebepten dolayı ileriki yaşamlarında sorunlu ilişkileri olsa bile, eşlerinden ayrılamazlar”.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir