in

Cinsel İlişkiye Girmeden Hamile Kalınır Mı?

Gönderi paylaş:

İlişkiye girmeden acaba hamile kalınır mı? böyle bir durumda hamile kalma olasılığı yüzde kaçtır? vajinaya girmeden de hamile kalınabilir mi? gibi sorularla karşılaşıyoruz uzmana sor köşemizde. Şimdi bu durumu ikiye ayırmak gerekiyor ve ona göre cevaplamak daha doğru olacaktır kafaların karışmaması için.

Hiç bir fiziksel temas olmadan yani ortada hiç kimse yok ancak hamile nasıl kalınır gibi sorusuna şu cevabı verebiliriz. Yani ortada erkek yoksa doğal yollarla hamile elbetteki kalınamaz ancak suni döllenme, sizin anlayacağız tüp bebek uygulamalarıyla hamile kalınabilir.  Evli çiftler için ülkemizde bu durum yasaldır ve bir çok evli çift herhangi bir cinsel ilişki olmadan tüp bebek yöntemleriyle çocuk sahibidir. Bizim kendi oğlumuz da bu şekilde tüp bebek tedavisiyle dünyaya gelmiştir.

Birde sperm bankasından alınan sperm ile laboratuvar ortamında yapılacak bir uygulamayla anne yumurtası döllenip daha sonra anne rahmine transfer edilerek hamile kalınabilir. Burada evlilik söz konusu değildir. Yani evlenmeden hatta bekarken bile hamile kalınabilir. Ancak ülkemizde bu uygulamalar tamamiyle yasaktır.

Peki işin suni döllenme tarafını bırakıp asıl konuya odaklanalım ve sorumuza cevap vermeye çalışalım.

Peki ilişkiye girmeden yani cinsel birleşme olmadan hamile kalınır mı?

Şimdi bu durumu açıkça izah edelim ki kafadaki sorular netleşsin. İlişkiye girmeden yani cinsel birleşme olmadan demek erkeğin kadın vajinasının içine girmemesi demektir. Bu duruma cinsel birleşme yaşanmamış denir. Yani içine girmeden hamilelik söz konusu mu asıl mesele bu.

Peki bu durumda yani cinsel birleşme olmayıp ilişkiye girmeden hamile kalınır mı? Cevabımız tabiki evet olacaktır. Çünkü cinsel birleşme olmadan yani ilişkiye girmeden hamilelik mümkündür. Burada erkek kadının içine girmeden nasıl hamilelik olacak diyenler olabilir. Gelin şimdi biraz bunun nasıl mümkün olduğunu açıklayalım.

Öncelikle spermin dışarıya çıktıktan sonra 10-30 dakika arasında canlı kalabildiğini hatta bazı durumlarda 1 saate kadar canlı kalabildiğini bilmelisiniz. Bununla birlikte hamile kalmak için rahme ulaşan spermlerden bir tanesi hamilelik için yeterlidir. Ayrıca bir damla sperm sıvısı içinde binlerce hatta milyonlarca sperm olabilir. Bu bilgiyle konumuza açıklık getirelim.

Diyelim ki ilişkiye girmeden kıyafetlerinizle sürtünme yoluyla birliktelik yaşadınız ve erkek sizin iç çamaşırınızın üstüne boşaldı. Bu durumda hamilelik söz konusu olabilir. Çünkü spermler vajinanın içine girerek rahme ulaşabilir ve hamile kalabilirsiniz.

Yada partneriniz yastığın üzerine boşaldı ve sizin vajinanız da bu spermli bölgeye değdi. Spermlerin dışarda canlı kalabildiğiniz söylemiştik. Bu yastıktaki spermler vajinadan içeri girerek rahme ulaşabilir ve hamilelik oluşabilir.

Yine diyelim ki elinize sperm bulaştı ve sonra eliniz vajinanıza değdi. Yine bu şekilde spermler vajinadan içeri girip rahime ulaşabilir ve hamile kalabilirsiniz.

Elbetteki bu durumlarda hamile kalma olasılığı düşüktür ancak bu durumlarda hamile kalmayacağınız anlamı taşımaz. Bu tür durumlarda hamile kalan bir çok kadının olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca bu tür durumlarda  bakire bile olsanız ihtimal düşük bile olsa hamilelik oluşabilir.  Bu durumlarla ilgili yazılarımıza alta linklerini ekliyoruz. Bu şekilde daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılarımız: 

Kıyafetle Giyinikken Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Bir Damla Sperm İle Hamile Kalınır Mı?

Kendi Kendine Hamile Kalınır Mı?

Dışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı?

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir