in

Cinsel İlişkiden Sonra Vajinadan Sperm Gelmemesi

Gönderi paylaş:

Yeni yeni cinsel yaşama ayak basanlar yani yeni evlenenler cinsel ilişkiden sonra vajinadan dışarı sperm gelmemesi durumunda endişeleniyorlar ve neden dışarı sperm gelmediğini merak ediyorlar. Bizlerde sizleri bu konuda bilgilendirmek istedik. Unutmayalım ki her şeyin hayatımızda daha önceden bilmemiz imkansız bazı şeyleri yaşadıkça ve internette araştırıp öğrendikçe öğreniyoruz. Gelin duruma biraz açıklık getirelim.

Şimdi şunu unutmayalım ki spermler akıcı bir sıvı içinde yer alırlar ve cinsel ilişkide erkek boşaldıktan sonra bu akıcı sıvı vajinadan içeri boşalır. Bazı durumlarda spermin tamamı vajinadan rahime geçerken bazı durumlarda bu sperm vajinadan dışarı gelebilir. Bunun nedeni cinsel ilişki pozisyonu, erkeğin cinsel ilişki sırasında gidip gelme esnasında tam sonuna varmadan yarım vajinadayken, yada vajinaya tam girmeden boşalması durumunda spermler vajina dışına taşabilir veya vajinadan geri gelebilirler. Bu durum gayet normaldir.

Cinsel ilişkiden sonra vajinadan dışarı sperm gelmemesinin normal olduğunu belirtelim. Yani korkulacak bir şey yok. Yukarda bahsettiğimiz durumda sperm bazen tamamı rahime gidebilir, bir kısmı dışarı gelebilir yada tamamı dışarı akabilir. Bu tamamen cinsel ilişkinin şekline, pozisyona bağlı olduğundan korkulacak yada endişe edilecek bir durum da yoktur.

Ancak eğer hamilelik isteniyorsa spermin tamamının vajinanın içine boşalması ve rahime ilerlemesi tercih edilir. Bu durum hamileliği kolaylaştırır. Bunun için ideal cinsel pozisyon diz dirsek pozisyonudur. Bu şekilde kolay hamilelik söz konusu olur.

Bahsettiğimiz gibi bu durumlarda endişe edilecek bir durum yoktur. Unutmayın cinsel yaşam tamamı tecrübe edilerek öğrenilebilecek bir durum değildir. Bu nedenle merak ettiğiniz soruları gerek bizim web sitemizden gerek diğer web sitelerinden araştırarak öğrenmeniz cinsel yaşamınız için daha yararlıdır.

Aşağıda konuyla ilgili yazılarımızı da okuyabilirsiniz. Sağlıcakla Kalın.

Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)

Hamilelik İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Tuvalete Gidilmelidir?

Kolay Hamile Kalmak İçin Yastık Nereye Konur?

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir