in

Cinsel İlişki Uyumu Tekniği Nedir?

Gönderi paylaş:
Cinsel ilişki uyumu tekniği nedir diye düşünüldüğünde aslında bir çok kişinin önemsediği ama ifade edemediği çifler arasındaki cinsel uyumun anahtarıdır.

Çoğu kişi bunun farkında olsada ömürlerinin sonuna kadar eşi dahil kimseye ifade edemedikleri bir çok olguyu içinde barındırır.
Cinsel ilişki uyumu tekniğinde çiftlerin cinsel yaşamını etkileyen bir çok öğenin enine boyuna değerlendirildiği bir süreç vardır.
Bu süreç çiftler tarafından mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Gelin biraz duruma açıklık getirelim.
Cinsel ilişki uyumu tekniğindeki ana amaç çiftlerin cinsel uyumunu tespit edebilmeleridir. Söylemesi kolay olsada bunu yöntemi uygulamanın bir çok güçlüğü olduğunu hatırlatalım.
Neden diye soracak olursanız bu teknikte cinsel tercihler, en  gizli istekler, cinsel uyum için tercihleri ortaya çıkarmak anlatmak oldukça güçtür. Gelin şimdi cinsel uyum tekniğinin detaylarına bir göz gezdirelim.
Cinsel uyumu tekniğinde çiflerin cinsel uyum içinde olup olmadıklarını sorgulamaları anlatmaları ve ifade etmeleri oldukça önemlidir.
Bunun nasıl yapılacağını ise şöyle ifade edelim. Cinsel ilişki tekniğinde aşağıda belirtilen hususların çiftler tarafından değerlendirilmesi gerekir.
  • Çiftlerin cinsel tercihleri hangi yöndedir.
  • Hangi pozisyonda sevişmek isterler.
  • Cinsel tercihleri nelerdir.
  • Cinsel ilişkide esnasında neler yapılmasını yada yapılmamasını isterler.
  • Farklı cinsel istekleri varmı?
  • Cinsel ilişki öncesi ve sonrasında neler yapılmasını tercih ederler.
  • Cinsel ilişki için tercih edilen ortam.
  • Cinsel ilişki süresi
  • Cinsel ilişki sıklığı
  • Cinsel ilişki günü

Gördüğünüz gibi cinsel ilişki uyumu tekniğinde yukarıda bahsedilen hususların çiftler tarafından teker teker değerlendirilmesi oldukça önemlidir.

Değerlendirme yaparken çiftler gerçekten dürüst olmalı, birbirlerine yukarıda bahsi geçen tüm hususlarda tercihlerini anlatmalı ve gelecekteki cinsel yaşamlarını bu hususlar eşliğinde sürdürmeye özen göstermelilerdir.

Bu teknik sayesinde çiftlerin “cinsel ilişki uyumu” ortaya çıkarak daha mutlu bir cinsel yaşama ayak basarlar.

Unutulmaması gereken nokta ise cinsel ilişki uyumu tekniğinde herşeyin kişilerin en gizli duygularını içerdiği unutulmamalıdır.

Cinsel ilişki uyumu tekniğinde bu gizli duyguların en ince detaylarına kadar çiftler tarafından değerlendirilmesi, karşılıkla anlayış içinde uygulanabileceklerin uygulanmasıdır diyebiliriz. Unutmayın mutlu bir ilişkinin sırrı, mutlu bir cinsel yaşamdır.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir