Çin Takvimine Göre Cinsiyet Tahmini

Aşağıdaki Çin Takvimine Göre Cinsiyet Tahmini Aracımızla Bebeğinizin Çin Takvimine Göre Hangi Cinsiyet Olacağını Hesaplayabilirsiniz. 

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?


İlk Bölüme Kendi Doğum Tarihinizi Giriniz. İkinci Bölüme İse Hamile Kaldığınız Ayı Giriniz. 
Her anne ve baba bebeklerinin cinsiyetini önceden öğrenmek ister bunun için cinsiyet hesaplama takvimlerine başvururlar. Eğer siz de bebeğinizin kız mı yoksa erkek mi? olacağını öğrenmek istiyorsanız Çin takvimine göre cinsiyet tahmini hesaplamasını kullanabilirsiniz. Bu hesaplama kesin sonuç vermemekle beraber asıl sonucu hekimlerinizden öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Çin takvimi nedir?

Çin, uluslararası takvim yerine kendine özel hazırladığı gün döngülerinin yanı sıra ay döngülerini de hesapladığı bir takvimi kullanmaktadır ve bu takvime de Çin takvimi adını vermiştir. Çin takvimi başlangıç esasını M.Ö 2637 yılından başlatmıştır ve 12 hayvanlı takvimi de buna göre ayarlamıştır.

Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir?

Çin, kendi çözümleri olan anne yaşı ve en son gördüğü adet ayını hesaba katarak bu verileri bir tablo haline getirmiştir. Bu verileri toplayarak belli bir noktaya ulaştırmışlar ve her doğan bebeği bu tabloya göre kayıt altına almışlardır. Bu takvim sayesinde bebek cinsiyetlerini tahmin etmeye başlamışlar ve başarılıda olmuşlardır. Fakat bu takvimi anlayabilmeniz için bizim kullandığımız miladi takvime göre sizlere anlamamız gerekiyor. Yazıma anlayabilmeniz için miladi takvim üzerinden devam edeceğim.

Miladi takvime esas olarak hesapladığımız zaman annenin yaşı ve son adet gördüğü ay baz alınır. Buna göre ise Çin takvimin de 18 yaşından 45 yaşına kadar ay ay cinsiyet belirlenmiştir. Sizde miladi takvime göre hazırladığımız özel hesaplama aracını kullanarak bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

Çin Takvimi Doğru mu?

En çok sorulan sorular arasında bu Çin takviminin doğruluk payı olup olmadığı sorulmaktadır. Çin takvimi cinsiyet hesabı yapılırken tahminler üzerine hareket edilmektedir. Bebeğinizin ortalama cinsiyeti belirli kriterler baz alınarak hesaplanmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre doğruluk payının %70 olduğu iddia edilmektedir. Kesin sonuç doğrudur diye bir şey diyemeyiz tıpta ve bilim de her zaman yanılmayı payı vardır. Sizlere tavsiyemiz başta da belirttiğimiz gibi en kesin sonucu doktorunuzdan almanızdır. Çin takvimi hesaplama aracı size her zaman tahmine dayalı bir sonuç göstermektedir.

Sağlıcakla Kalın.

Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu