in

Cilt Çatlakları Nasıl Önlenir?

Gönderi paylaş:

Vücudunuzda bulunan çatlaklarla mücadele etmenin ilk yolu kaynağının tam olarak tespit edilmesidir. Örneğin gebelik sonrasında oluşan bir çatlak mı yoksa sık kilo alıp vermenize bağlı olan bir çatlak mı? Hatta çatlaklar genetik nedenlerden dolayı da gerçekleşebilir. Sebebini bildiğiniz zaman onlarla mücadele etmek daha kolay olacaktır.

Eğer ki çatlaklarınız vücudunuza yerleşen çatlaklarınızla mücadele etmek istiyorsanız o zaman doğal ve bitkisel yöntemleri de deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden önce size aşağıda birkaç önemli tavsiyede bulunmak istedik.

Cilt Çatlaklarını Önlemek İçin

Çatlaklarınızdan kurtulmak ve onların daha da çok artmaması için kilo alıp vermenizi kontrol altına almanız gerekir. İdeal kilonuzu korumanız çatlakların oluşumunu engelleyeceği gibi onların görünümünün de en aza indirilmesini sağlayacaktır. Özellikle de sık diyet yapan kişilerin daha sonrasında yeniden kilo aldıklarından dolayı bu dengeye çok dikkat etmeleri gerekir. Sağlıklı bir şekilde beslenerek kilo verdiğiniz de çatlaklar başınıza bela olmayacaktır.

Spor ve egzersizlerinde önemi büyüktür. Hareketsiz kalmak sizin daha da fazla kilo almanıza neden olabilir. Ancak bazen de hareketsiz yaşam kilo kaybına yol açabilir işte bu durum sizi çatlaklarınızla yüzleştirebilecektir. Günümüzde çatlak sorunu olan bayanlar için etkili lazer yöntemleri vardır. Bu yöntemler sayesinde çatlaklar zaman içerisinde yok olurlar. Ancak lazer tedavisinin de süreklilik arz etmesi gerekir.

Cildinizin kuru olmaması sağlamalısınız. Onu sık sık nemlendirmeniz gerekir. Nemli bir vücutta çatlak oluşmaz. Çatlaklarınız varsa onların vücudunuza tam oturmasına izin vermemelisiniz. Onlar için yapabileceğiniz egzersizler vardır. Egzersiz kan akışını düzene sokacağı için de çatlakların önüne geçecektir. Özellikle de vücudunuzu çok sıkı bir şekilde saran kıyafetlerden uzak durmalısınız çünkü kan dolaşımını yavaşlatacak ve cildinizin beslenmesine engel olup çatlaklara neden olacaktır.

Burada dikkat edmeniz gereken en önemli husun cildinizin nem oranının korunmasıdır. Çeşitli bitkisel yağlarla cildinizi beslemeli ve çatlamasını engellemelisiniz. Unutmayın güzel bir vücudun en önemli sırrı güzel bir bakımdır.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir