in

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Gönderi paylaş:

Bu makalemizde siz değerli kadınlarımızın sorularından yola çıkarak cilt beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi paylaşımı yapmak istedik. Çünkü şu an yaz mevsiminde olsakta bir süre sonrasında yeniden kış aylarına gireceğiz ve de bronzlaşan cildimizde lekelenme belirtileri gösterebilecek. Kısacası yaz aylarında tatil kadar sonrasını da düşünmek gerekiyor. aksi takdir de gireceğimiz kapalı alanlarda kötü bir ciltle gezmek durumunda kalabiliriz.

Yazın sürekli olarak güneşin altında kalmak cilt lekelerinin ortaya çıkmasına ortam hazırlar ve bu lekelerinde giderilmesi için beyazlatılması gereklidir aksi takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Cilt beyazlatma denildiğinde ilk aklınıza gelenin kremler olduğunu söyleyebilirim.

Cilt beyazlatmak konusunda kremleri tercih etmiyorsanız o zaman balın doğal bir gücü olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra yoğurtta iyi bir beyazlatıcıdır üstelik cildinizi de temizler. Uygulanışı ile çok basittir elinize aldığınız bir kase yoğurdu yüzünüze bir tabaka haline gelecek şekilde iyice sürünüz. Ancak dudak ve göz bölgeniz açıkta kalınız. Sonrasında yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak durulayabilirsiniz. Bu işi daima yaptığınız zaman cildinizin de yavaş yavaş açılmaya başladığını göreceksiniz.

Baldan bahsettik ancak balın saçlarınızın sağlığından tutunda yüzünüze varıncaya kadar pek çok olumlu etkisi vardır. Özellikle bakın içerisinde bulunan anti bakteriyel özellik nedeniyle yüzünüzdeki kirleri ve de bakterileri yok edeceğini bilmelisiniz. Akneler ve lekeler bal kullanımı sonrasında kendiliğinden kaybolmaya başlayacaktır ancak bunu da düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor.

Doğal ürünlerden bir tanesi de Limon’dur. Limonun suyu ciddi bir temizleyicidir. Limonun suyunu sıktıktan sonra bir pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin isterseniz içerisinde domates suyu da koyabilirsiniz.

Başka bir doğal temizleyici ise salatalık suyudur. Limon suyu ile salatalığın suyunu karıştırıp yüzünüze sürdüğünüzde etkisini göreceksiniz.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir