in

Bozulmuş Kızlık Zarı Belirtileri Nelerdir?

Gönderi paylaş:

Bozulmuş kızlık zarı belirtileri bir çok genç hanım için oldukça önemlidir. Kızlık zarı patlamasının öncesi ve sonrası yaşam daha farklı bir hal alır çünkü.

Toplumuzdaki gerek erkekler için gerekse sosyal yapı kızlık zarına çok önem verir. Eskiden bu durum çok daha büyük önem arz ediyordu aslında.

Günümüzde bozulmuş kızlık zarı belirtileri ve kızlık zarı patlamasının önemi azalsa da hala toplumumuzda büyük bir yere sahip.

Biz burada sizlere teknik bilgi verip bozulmuş kızlık zarı belirtilerini sizlere özetleyeceğiz. Yine kızlık zarının öncesi ve sonrası görüntüsünü yazımıza ekleyip her şeyin net olarak anlaşılmasını sağlayacağız.

bozulmuş kızlık zarı belirtileri

Hızlıca kızlık zarının nasıl bir yapısı olduğunu sizlere aktarırsak durumu daha iyi anlayabilmenize yardımcı oluruz.

Kızlık zarı vajinanın rahime giren yol üzerinde yer alan bir kapı gibidir ve vajinanın hemen girişinde 1-2 cm içerde yer alır.

Yapısı elastik bir yapıya sahiptir yırtılması için içinden bir şeyin geçmesi gerekir. Yapısı balona benzer diyebiliriz.

Esnek olduğu için normal yaşamda yırtılması ve delinmesi oldukça güçtür. Ancak parmak, yada cinsel birleşmede içinden bir şey geçince zorlanıp hemen yırtılır. Gelin şimdi kısaca bozulmuş kızlık zarı belirtilerine bakalım.

Bozulmuş Kızlık Zarı Belirtileri

  1. İlk ilişki sonrası hafif kırmızı kan gelmesi
  2. İlk cinsel birleşmeden sonra yoğun bir ağrı
  3. Sürtünme yoluyla yaşanan cinsel ilişki sonrası hafif kanamalar
  4. Vajinaya yanlışlıkla bir şey girmesi sonucu hafif kanama
  5. Kaza, düşme vb sonrası yine hafif vajina kanaması
  6. Ayna ile kızlık zarı kontrolü yapıldığında yırtılmış görüntü(yukarıdaki resimde kırmızı olan sonuncu resim)
  7. Çeşitli araçlarla, yastık vb yapılan masturbasyon sonrası kanama olması. Bu yazımızda daha detaylı anlatılmıştır. Kızlık Zarı Parmak Ne Kadar Girerse Bozulur?

Bozulmuş Kızlık Zarı Öncesi Sonrası

Yukarıya ekledik ama buraya da açıklama yaparak ekleyelim. Bozulmuş kızlık zarı görüntüsünde görüntüde yer alan son resim hariç tüm kızlık zarları normal bir yapıya sahiptir. Sonuncusu ise bozulmuş bir kızlık zarının görüntüsüdür.

Bozulmuş Kızlık Zarı Belirtileri Nelerdir?

Görüldüğü gibi bozulmuş kızlık zarı belirtileri bu şekildedir. En önemli husus kızlık zarının bozulduğunu anlayabilmek için kızlık zarı kontrolünün yapılması gerekir.

Bu konuyla alakalı olarak Evde Kızlık Zarı Kontrolü Nasıl Yapılıyor? yazımızı okuyarak kızlık zarı kontrolü yapabilirsiniz. Biz evden ziyade uzman bir hekime kızlık zarı kontrolü yaptırmanızı öneririz.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir