in

Bir Gecede Kaç Defa Cinsel İlişkiye Girilir?

Gönderi paylaş:

Yeni evlenenler yada evlenecek olanlar  bir gecede kaç defa cinsel ilişkiye girilir? diye merak ediyorlar. Yıllardır evli olanlar aslında konunun çok farkında gibi görünseler de onlarında merak ettiği bir konu bu durum aslında.

Şimdi öncelikle bir çok yazımızda bahsettiğimiz gibi cinsel ilişkide önemli olan bir kaç husustan bahsedip sorunuza cevap vereceğiz.

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli husus cinsel yaşamda cinsel ilişki sayısından ziyade cinsel ilişki kalitesidir. Yani nicelikten ziyade nitelik önemlidir.

Bir gecede yaşanacak olan cinsel ilişki sayısının artırılması alınacak olan hazzın artmasından ziyade kalitesi düşeceği için azalacaktır.

Eğer ki tüm kaliteyi koruyup cinsel ilişki sayısını artırabiliyorsanız ne mutlu. Aksi halde mevcut durum daha kötü bir hal alabilir.

Bir gecede kaç defa cinsel ilişki mümkün !

Şimdi gelelim sorumuzun cevabına.  Bir gecede girilebilecek cinsel ilişki sayısı erkekle doğru orantılıdır. Erkeklerin cinsel ilişkiye girebilmeleri ve orgazm olabilmeleri kadınlara göre çok çok azdır. Bir kadın bir gecede defalarca cinsel ilişkiye girebilse de erkekler için durum bir kaç kezden ibarettir.

Örneğin bir erkek ilişkiye girdikten ve orgazm olduktan sonra en az 1 saat beklemesi gerekir. 1 saat sonra cinsel ilişkiye girip orgazm olabilir ancak daha sonra en az 2-3 saat beklemesi gerekir.

3. kez cinsel ilişkiye girmesi mümkün olsada orgazm olamayacak yada orgazm olmada çok zorlanacaktır. Özetle bir kaç saat arayla bile olsa erkekler 2-3 kez maximum 4-5 kez cinsel ilişkiye girebilirler.

Tabiki bu süre sabahı bulacaktır. Kısacası erkekler için 1 en fazla 2 defa cinsel ilişki mümkündür. Bundan sonrası ise tam bir eziyettir.

Kadınlar için ise durum biraz daha farklı daha fazla cinsel ilişkiye girebilseler de kadınlar da 2-3 kez cinsel birliktelikten sonra cinsel hassasiyetlerini kaybedecek ve orgazm olamayacaklardır.

Yani kadınlar çok fazla cinsel birliktelik yaşayabilseler de zevk alacakları cinsel ilişki sayısı 2-3 ile sınırlıdır. Burda da yine bir kaç saat arayla bu durum mümkün olacaktır.

Anladığınız üzere hem erkek hem kadın için bir gecede 2-3 defa cinsel birliktelik yaşamak mümkün bunun üstünü zorlamak ise zevk almaktan daha ziyade mümkün olmayanı zorlamaktır.

Ayrıca 2-3 cinsel birliktelikten sonra zevk alınmaması da ayrı bir sıkıntıdır.

Özetle yeni evlenenler için 2-3 kez bu denemeler yapılabilir ve yaşanabilir bu gayet normal bir durumdur. Bunun üstünü zorlamak gereksizdir.

Evlendikten bir süre sonra ise bir gecede bir kez cinsel ilişki fazlasıyla yeterlidir. Burada önemli olan hususun cinsel birlikteliğin kalitesi de çok önemlidir.

Yani 2 kez cinsel birliktelikten ziyade zevk alarak ve kaliteli bir şekilde yaşanacak 1 kez cinsel birliktelik çok çok daha faydalı olacaktır.

Özetle sayılarla herşeyi zorlamak yerine kaliteli ve zevkle yaşanan bir cinsel yaşam hem daha sağlıklı hemde daha sürdürülebilir olur. Bu nedenle zorlamanın anlamı olmadığı anlaşılmalıdır.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir