in

Bikini Bölgesi Dudaklar Nasıl Alınır?

Gönderi paylaş:

Bikini bölgesi dudaklar çok hassas bir yapıya sahiptir. Canı çok yanacağını düşünen hanımlar bu bölge nasıl alınır diye çözüm ararlar. Vajinal dudakların çok hassas olduğu herkes tarafından iyi bilinir peki bu bölgedeki tüyleri nasıl alabiliriz diye endişe ediyor genelde kadınlar. Aslında en büyük sorun aşırı hassas olan bu kısmın temizlenmesidir diyebiliriz. Peki bu bölge nasıl alınır neler yapılabilir gelin onlara bir göz gezdirelim.

Bikini bölgesi dudaklar alınırken nasıl sorusuna cevap arıyoruz aslında. Peki neler yapabiliriz. Öncelikle uzun vadede şunu düşünmelisiniz. Bu bölgedeki tüylerin aşırı uzamasına izin verilmemesi en doğrusu. Onun dışında alınma yöntemide çok önemli olduğu unutulmamalı. Yapılan yanlış uygulamalar hem canın aşırı yanmasına hem tahriş hatta kanama olmasına bile neden olabilir. Ardından gelen sivilce çıkması da bu yanlış uygulamaların neticesidir diyebiliriz?

Paki bikini bölgesi dudakları nasıl alınır?

Bikini bölgesi dudaklar nasıl alınır diye dert etmeyin sadece bizim önerilerimize dikkat edin yeter. Öncelikle regl dönemlerinde bikini bölgesini ağda yapmamaya çalışın. Özellikle regl döneminde hormonların yüksek olması nedeniyle bikini bölgesi hassasiyeti yüksektir bu nedenle bu günlerde bikini bölgesi dudakları da daha hassas olacağından bu günlerde ağda yapmayın.

Unutulmaması gereken bir diğer husus bu bölgenin tamamiyle kuru ve nemsiz olması çok önemli. Özellikle yaz aylarında bikini bölgesi nemli ve terli olabiliyor. Bunun yanında vajinal dudaklar daha da nemli ve ıslak olabilir. Bu nedenle ağda öncesi bu bölgenin iyici kurutulup nemden arındırılması oldukça önemlidir. Pudra da kurulamak için kullanılabilir.  Terli yada nemli bölgede nem tüylerin ağdaya tam yapışmaması nedeniyle kopmayacak ve çekilmeyle birlikte aşırı hassas olan dudaklar can yakacaktır. Tüylerin tek seferde alınamaması nedeniyle ikinci bantta tahriş olan bölgeyi iyice tahriş edecek ve can yakacaktır.

Bir başka husus ise bikini bölgesi dudaklar ağda yapılırken bölgenin nemli, terli yada kremli olması nedeniyle tüyler ağdayla beraber tek seferde çıkmayabilir. İkinci uygulamayı hemen yapmamanız çok önemli. Bu tahrişi artıracaktır. En azında 1-2 gün beklemelisiniz.

Bikini bölgesi dudaklar için ağda yaparken dikkat edilmesi gereken husus ise ağda bandının çıkan tüylerin çıkış yönüne doğru iyice yapıştırılması çok önemlidir. Yapıştırtırdıktan sonra ağda bandını hafifçe ovalayarak tüylere iyice yapışmasını sağlayın.

En önemli husus ise ağda bandının çekilmesi genelde hatalı çekim nedeniyle hem büyük oranda acı duyuluyor hemde bölgenin tahriş olmasına neden olunuyor. Ayrıca ağda bandı yanlış çekilmesi nedeniyle sivilce ve batık da oluşabiliyor. Ağda bandı çekilirken tüylerin çıkış yönününe değil çıkış yönünün tersine doğru çekilmesi çok önemli. Çekim yaparken yavaş yavaş değil hızlı bir şekilde tek seferde çekmeniz gerektiğini de unutmayın.

Kısaca ağda bandını iyice yapıştıracağız ve tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekim yapacağız. Hızlı ve tek seferde çekim yapıp işi bitireceğiz. Acımız bir saniye sürecek sonrasında herkes mutlu.

Ağda bandını vajinal dudak bölgesinin aşırı hassas olunması nedeniyle yukarda bahsettiğimiz hususları dikkate alınarak yapılması oldukça önemli. Eğer bu şekilde yapılmaz ise tahriş, tüylerin tamamının alınamaması, batık, hatta bazen tüy kök kanamalarına bile neden olabilir. Çektiğimiz acıda cabası.

Bikini Bölgesi Alınırken Tıraş Bıcağı Kullanımı

Bikini bölgesi dudaklar alınırken tıraş bıçağı kullanan bir çok kadın olduğu biliniyor. Ancak bir çok hususu unutadar bu yapılıyor. Öncelikle vajinal dudakların tıraş bıçağıyla alınmasının oldukça zor ve meşakkatli olması bir tarafa yanlış traş bıçağı kullanımı nedeniyle kanamalara kadar yol açan sorunlara neden oluyor bu nedenle tıraş bıçağıyla dudaklar alınırken dikkat edilmesi gerekenleri kısaca açıklayalım.

  1. Doğru tıraş bıçağı kullanın bakkaldan aldığınız değil bikini bölgesi traşı için özel tıraş bıçağı kullanın.
  2. Mutlaka ama mutlaka kuru traş yapmayın kuru tıraş yapmak oldukça zordur ve tahriş ve kanamalara neden olur. Bu nedenle köpük özellikle jel kullanmanız çok önemli.
  3. Tıraş bıçağı kullanmak buradaki tüylerin kalınlaşmasına neden olacağını unutmayın. Kalınlaşan tüyler ilerleyen zamanla birlikte daha büyük problem haline dönüşür.
  4. Tıraş yaparken rahat bir pozisyonda olmanız oldukça önemli. Alel acele yapılacak bir iş olmadığını bilin.
  5. Hassas davranın. Bikini bölgesi dudaklarının hassas olduğunu biliyorsunuz. Acele etmeden hassas bir biçimde sakince işinizi bitirin.

İki yöntemde kullanılabilir. Kolaya kaçmak isteyenler traş bıcağını tercih etselerde en temiz ve sağlıklı olan ağda yöntemidir. Bizimde tavsiyemiz ağda yöntemi yönünde olacaktır.

Bütün bunlardan sonra ise geriye kalan kısım ise bikini bölgesi dudakların temizlenmesi ve nemlendirici kremlerle nemlendirilmesidir. Yani bazen hiç nemlendirici kullanılmadan bakım sonrası dümdüz bırakılıyor. Bu oldukça yanlış bir uygulama. Buradaki deri aşırı gerginliğe ve uygulamaya maruz kaldığı için nemlendirici kullanılması oldukça önemlidir. Unutmayın bikini bölgesi temizliği hassas davranılması gereken ve cinsel yaşamınızla beraber gündelik yaşamınız içinde oldukça önemli bir işlemdir. İşinizi savsaklamadan sakince ve yukarıda bahsedilen hususları dikkate alarak yapmanız oldukça önemlidir.

Sağlıcakla Kalın.

 

 

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir