in

Bebekte Soğuk Algınlığı İçin Okaliptüs Yağı Kullanımı

Gönderi paylaş:

Bebekte soğuk algınlığı olduğunda, semptomları hızlı bir şekilde gidermenin bir yolunu istersiniz. İlaçlar pahalı olabilir, ancak bebeğinizde kullanmak için yeterince yumuşak olan ucuz, kolay, doğal yöntemler soğuk semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. En iyi doğal çarelerden birisi okaliptüs yağıdır.

Bebekte Soğuk Algınlığı için Okaliptüs yağı

Okaliptüs yağı, okaliptüs ağacının yapraklarından ve dallarından elde edilir. Yağ, güçlü dezenfektan özelliklerine sahip ana aktif bileşen okaliptol içerir. Ayrıca diüretik görevi görür ve öksürük, tıkanıklık ve soğuk algınlığını gidermeye yardımcı olur.

Hem yetişkinlerde hem de 2 aylıktan sonra çocuklarda soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmenin güvenli ve doğal bir yoludur, ancak Eucalyptus Smithi çocuklar için daha güvenlidir. 2 aylıktan küçük bebeklerde herhangi bir okaliptüs yağı kullanmayın, çünkü yan etkileri olabilir.

Okaliptüs Yağı Bebeğin Soğuk algınlığı için nasıl kullanılır

Bebekte soğuk algınlığı takviyesinde ve hava yollarını sakinleştirmek, yatıştırmak ve açmak için bir doku veya pamuk topunun üzerine iki damla uçucu okaliptüs yağı koyun ve beslerken veya bebeğiniz uyurken yakınında tutun.

Okaliptüs yağı kullanmanın başka bir yolu, en az üç damlasını bir kase kaynar suya koymak ve daha sonra kaseyi bebeğin beşiğinin altına koymaktır. Sudan yükselen buhar, okaliptüs kokusunu odaya bırakır.

Ayrıca aromaterapi banyosu için bebeğinizin banyo suyuna birkaç damla yağ ekleyebilirsiniz. Vicks veya Congesto-K KiddieRub dahil olmak üzere tıkanıklık için göğüs masajı yapabileceğiniz kremler, hava geçitlerini açmak ve çocukların daha iyi nefes almasına yardımcı olmak için okaliptüs yağı içerir.

Okaliptüs Esansiyel Yağı Yan Etkileri (Büyükler ve Ağızdan Alacaklar İçin)

Okaliptüs esansiyel yağı, yüksek konsantrasyonundan dolayı, 1:10 oranında hindistancevizi veya badem yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir. Bu şaşırtıcı yağa toleransınızı bulana kadar her zaman düşük konsantrasyonda okaliptüs esansiyel yağı ile başlamanız önerilir. Bu kişiden kişiye değişebilir, ancak cilt yaması farklı uçucu yağlara duyarlılık düzeylerini belirlemede genellikle çok yararlıdır.

Herhangi bir cilt rahatsızlığınız veya sık görülen dermatitiniz varsa, herhangi bir olumsuz reaksiyon yaşanmasını önlemek için kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Lütfen okaliptüs esansiyel yağını çocuklara ağız yolu ile veya ciltte kullanım yolu ile vermeyiniz. Gözlerle veya hassas bölgelerle temas halinde kızarıklık, tahriş ve rahatsızlık yaratabilir.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir