in

Bana Kaynananı Anlat Sana Kocanı Anlatayım

Gönderi paylaş:

Sevgili kayınvalideniz, eşinizin hayatındaki ilk kadın, hiç kimse kayınvalideniz kadar eşinizle ilglenmemiştir. Tabbi bu ilgi, evlilikten sonra da devam eder.

“Kaynana” sözünü duymak bile tüylerinizin diken diken olması için yetiyor, öyle değil mi! Oysa kayınvalideniz, eşinizle yani “sevgili oğluyla” ne kadar da ilgili. En küçük bir sağlık sorununda bile, tavuk suyuyla hazırladığı çorbasını da yanında getirip, kapınıza dayanır. Anne ve oğul arasındaki ilişki ne kadar da göz yaşartıcı… Yoksa siz bizimle aynı fikirde değil misiniz? Sürekli kapınızı çalmasından, size sık sık sitemlerde bulunmasından ve size “sanki yokmuşsunuz” gibi davranmasından bıktınız mı? Öyleyse neden aralarındaki bu ilişkiden yararlanmıyorsunuz?

Anne ve oğlun birbirlerine karşı olan davranışları, size, eşinizin diğer kadınlara karşı nasıl bir tavır takındığına dair ipuçları verebilir. Eşinizin size karşı olan davranışlarını dikkatlice gözlemleyerek, bunu daha basit şekilde algılayacağınızı iddia ediyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü ilişkinize objektif bakamazsınız. Ayrıca erkekler eşlerine, diğer kadınlara oranla daha farklı davranışlar sergiler. Yoksa evlenmenin bir anlamı kalır mıydı! Eşinizin nasıl bir insan olduğunu öğrenmek istiyorsanız, daha önce de belirttiğimiz gibi, anne ile oğlu dikkatlice gözlemleyin.

  1. Dikkatli

Dik kafalı erkekler, annelerinin telefonlarını ancak ısrar edildiğinde ya da endişeli olduklarında yanıtlar. Özel hayatları ise korunması eken bir sır gibidir. Eğer henüz evlenmediyseniz, bir an önce kayınvalidenizle tanışmaya çalışın. Bu tip bir erkek, geçmişte ne yaptığını, kimlerle birlikte olduğunu eşine anlatmaz. Ne de olsa bu konu onu hiç mi hiç ilgilendirmez! Annesine karşı tıpkı 13 yaşındaki bir çocuk gibi davranır. Ancak annesi, ona çoktan bir çocuk gibi davranmaktan vazgeçmiştir. Çoğu zaman bu tip erkeklerin annesi, gelini yoluyla oğluyla yakınlaşmaya çalışır. Bu nedenle de gelinine iyi davranır. Tabii sevgili eşiniz de, ona bağlı olan bu iki kadının bir anlaşma yapmış olmalarına tahammül edemez.

  1. Munis

Suçluluk duygusu, bu tip bir erkeği annesine a ar. Küçük bir çocukken annesine yaptığı hiçbir şeyi beğendiremezdi. Yetişkin olduğunda da i! Annesine göre, oğlu sürekli onu yüzüstü bırakır. Çünkü oğlunun onu her zaman ve her yerde desteklemesini bekler. Şoförü, elektrikçisi, muslukçusu olmasını ister. Büyük bir olasılıkla eskiden bu görevleri babası yerine getirirdi. Eskiden diyoruz çünkü babası mutlaka ya annesinden boşanmıştır ya da vefat etmiştir. Ve kayınvalide, tek başına yaşayan bir kadın olarak, ailede en çok yardıma ihtiyacı olan kişidir, tabii kendisine göre!

Oğlu dışındaki yardımları reddeder, çünkü yalnızca oğlu bu kadar bilimsel ampül değiştirebilir. Eğer oğlu ampülü hemen değiştirmezse, zavallı kadıncağız kendisi bunu yapmaya çalışır. Ampülü değiştirirken de bileğini incitir ya da elektrik çarpar.

Tabii bunun tek suçlusu da sevgili oğlu olur.

Tıpkı dik kafalı erkekler gibi, munis olanlar da çocukluk dönemlerinde anneleriyle yakın bir iletişim içinde değillerdir. Belki anneleri oğullarından çok fazla özveride bulunmasını istediler ya da kendileriyle ilgilendiklerinde duygusal bir bağlantı kuramadılar. Anne oğul arasındaki soğukluğun nedeni ne olursa olsun, bu tip erkekler kadınlara karşı her zaman güvenmekte zorlanır. Kadına destek olacağına, yetişkin bir çocuk gibi davranırlar. Sürekli sevgiye ihtiyaç duyar ve bunu belli etmek istemezler. Çoğu zaman, eş olarak fazla duygusal olmayan bir kadını tercih ederler, çünkü derin duygular onları korkutur.

Munis ya da dik kafalı bir erkekle mutlu bir birliktelik ancak, ona karşı sabırlı, hoşgörülü ve anlayışlı yaklaşılırsa gerçekleşir.

Annesinin kavalyesi

Oğlunu tıpkı genç bir kadın gibi yanında taşır ve bunalır. Annesinin gözünde anın en harika erkeğidir oğlu. Oğlu annesini tiyatroya götürür, kendisini çok seven annesinin arkadaşlarına karşı kibar davranır. Bu tip erkeklerin anneleri, oğlunun kız arkadaşlarını ciddiye almaz. Ne de olsa daha önce de oğlunun birçok kız arkadaşı olmuştur. Ama eğer evliyseniz, işiniz gerçekten de zor. Çünkü oğlu gibi mükemmel bir erkekle evlenen kadın da mükemmel olmalıdır. Bu nedenle kayınvalideniz ister istemez size nutuklar çeker. Tabii eşinizle tartıştığınızda da her zaman oğlundan yana olur.

Eşiniz ise hayatında en çok değer verdiği iki kadının tartışmasını istemez. Bu nedenle, annesinin kalbi kırılmasın diye eşinden anlayış göstermesini ister. Annesinin hayranlığı olmadan yaşayamaz, çünkü onun tüm yaşam kaynağı budur.

Annesinin bir tanesi

en eski ki erkek tipi arasında yer alır. Annesi oğlunu sürekli şımartır ve oğlu büyüyüp de yetişkin biri şımartmaya devam eder. Gömleklerini ütüler, yemekler hazırlar ve ona nadide bir çiçek davranır. Tabii oğlu da sanki ona kızarmış gibi tepkiler gösterir. Ama içten içe buna bayılır. Çünkü tembelliğinden, gömleklerinin ütülenmesinden ve annesinin yemek pişirmesinden oldukça memnundur.

Kayınvalideniz sizi ancak oğlunu memnun ettiğiniz sürece kabullenir. Ve eğer oğlunu çok iyi idare ederseniz, bu kez kayınvalideniz en büyük rakibiniz olarak karşınıza çıkar. Bu rekabete tek sevinen kişi ise eşiniz olur. Çünkü o bu ilgiden oldukça hoşnuttur.

Annesinin bir tanesi ve kavalyesi grubundaki erkeklerle evli olan kadınların durumu o kadar da vahim değildir, çünkü bu iki gruptaki erkeklerin, çocukluk döneminden örnek alabilecekleri anneleri vardır. Bu da onlara, ileride kendileri için uygun olabilecek bir eş adayıyla tanıştıklarında, olgunlaşma ihtimali verir. Tabii evlenecekleri kadın annesine benzemeli, yani annesini şımartmalı ve ona hayranlık beslemeli. Siz de böyle yapın, yani kayınvalidenize hem hayranlık besleyin hem de onu şımaııın. Bırakın “formalite icabı” kayınvalideniz eşinizin gönlündeki bir numaralı kadın olsun. Kendi arzularınız; yani şımartılma ve övülme arzunuz ikinci planda kalsın. Kayınvalidenize iltifatlar yağdırın, çiçek ve çikolata gönderin. Tıpkı oğlu gibi, annesini de kısa sürede etkiniz altına alabilirsiniz.

İdeal oğul

bu tip erkekler, anneleriyle birlikte evi temizler.İkisinin de birbirlerine karşı sevgi dolu ve saygılıdırlar. İkisini de birbirlerinin hayatında önemli bir yeri vardır. Ama bu, attıkları her adımı danışarak yaptıkları anlamına gelmez. Dışarıya karşı, adeta iki eski dost oldukları izlenimini verirler. Bu tip bir erkekle evli olan kadının, mutlu bir beraberlik için savaşmasına gerek yok. Onun için hayatındaki en önemli kadın, eşidir. Biz beşinci gruptaki erkekler için ideal sıfatını kullandık. Ama yine de son karar sizin

Sağlıcakla Kalın

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir