in

Az Gelen Adet Kanaması Nasıl Çoğaltılır?

Gönderi paylaş:
Bazen adet kanaması az az gelir peki bu az gelen adet kanaması ne şekilde nasıl çoğaltılır? kanamanın artması ve çok olması için ne yapılmalı bir sürü soru oluşuyor kafamızda. Bu konuyla ilgili bir çok yazı yazdık ama bu yazımızda sadece bu konuya yoğunlaşacağız. Şimdi biraz konuya açıklık getirelim.
Adet kanamasının az gelmesinin temel nedenleri arasında; stres, kullanılan ilaçlar ki bunlar arasında özellikle hormonal haplar ve troid hapları yer alır, hormon bozuklukları, aşırı hava değişimleri, polikistik over gibi rahatsızlıklar yer almaktadır. Bu nedenlerden ötürü adet döngünüz bozulabilir, adetiniz az gelebilir veya ileri düzeyde adet bile olamayabilirsiniz.
Şimdi üstte yazdığımız gibi bu nedenlerden biri yada bir kaçı yaşamınızda varsa öncelikle bu nedenlerin ortadan kaldırılması adetinizi düzene sokacak ve normal düzeyde adet kanaması yaşayacaksınız. Elbette bunu kendi kafanıza göre bir düzene sokmanız biraz zor bu nedenle kendi kadın doğum uzmanınızdan yardım alabilirsiniz. Peki bu durumların dışında adet kanaması nasıl çoğaltılır gelin şimdi ona bakalım.

Adet kanaması nasıl çoğaltılır?

Az Gelen Adet Kanaması Nasıl Çoğaltılır?

Öncelikle adet kanamasının normal şartlarda gerçekleşmesi için psikolojik olarak rahatlamış olmalısınız ve stres kaynaklarını ortadan kaldırmalısınız. Aşırı stres adetinizi tam olamamanızın en temel nedenlerinden birisidir. Bu nedenle kendinizi bir şekilde stresten uzaklaştırmalısınız. Bunun için rahat bir ortam, kendinizi rahatlatacak, kitap okumak, radyo dinlemek vb. aktivitelerle rahatlatabilirsiniz.

Şimdi ne alaka stresle diyebilirsiniz. Hemen işin bilimsel kısmını da açıklayalım. Aşırı stres altında  vücutta kendini kasma, vücuttaki kan damarlarının kasılması, kasların gevşememesi gibi bir çok durum ortaya çıkar. İşte adet kanaması da bu durumda azalabilir. Bu nedenle bu durumu ortadan kaldırmak adet kanamanızı çoğaltacaktır.

Yapılacak bir başka şey ise vücut damarlarının ve kaslarının gevşemesini sağlamaktır. Aşırı soğuk yine ortamlar kan damarlarını kasacağından soğuk bir ortamdan da uzak durmalısınız.  Bunun için tabiki klasik yöntem ayaklara sıcak su, güzel bir bardak bitki çayı, bir battaniye altında vücudunuzu sıcak tutmak hem kan damarlarınızı hemde kaslarınızı gevşetecek bu şekilde adet kanamanız normal şekilde gerçekleşecektir.

Adet Çoğaltıcı Bitkiler Nelerdir?

Az Gelen Adet Kanaması Nasıl Çoğaltılır?

Şimdi sizlere birazda adet çoğaltıcı bitkilerden bahsedeceğiz yine yukarıdaki yazdıklarımızın yanında bu doğal bitkileride tüketerek adetinizin çoğalmasını sağlayabilirsiniz.

 1. Melisa
 2. Karabaş Otu
 3. Hayıt Otu
 4. Sarı Kantaron
 5. Çörek Otu
 6. Maydanoz
 7. Soğan Kürü
 8. Civam Perçemi

Bu bitkiler yine adet çoğaltıcı olarak kullanımın yanında sağlığa çok yararlıdır. Bunun dışında hazırlayıp içebileceğiniz bitki çayları da şunlardır.

Adet Çoğaltıcı Bitki Çayları

 1. Rezene Çayı
 2. Papatya Çayı
 3. Kekik Çayı
 4. Kantaron Çayı
 5. Civamperçemi Çayı
 6. Biberiye Çayı
 7. Melisa Çayı
 8. Kiraz Sapı Çayı

Bu çaylarda gerçek anlamda hem çok faydalıdırlar hemde adet çoğaltıcı olarak gerçek anlamda etkisini gösterirler.  Bu çay ve bitkilerden evinizde olandan rahatlıkla hazırlayıp tüketmeniz rahat adet olmanıza yardımcı olacaktır. Elbetteki yukarıda yazdıklarımıza da dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılar:

Adet Oldum Ama Neden Sökülemiyorum?

Reçetesiz ve Hızlı Adet Söktürücü İlaç Hangisidir?

Adet Kanamasının Çabuk Bitmesi İçin Ne Yapılır?

1 Günde Adet Söktürücü İlaç ve Bitkisel Çözümler

 

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir