Aile

Kadınlar Cinsel Yaşamda Haftada Kaç Kez İster?

Yeni evlenen erkeklerin akıllarındaki önemli bir soru da kadınlar haftada kaç kez ister sorusudur diyebiliriz. Bunun nedeni elbette bilgi eksikliği ve eşinin haftada kaç kez cinsel ilişki isteyebileceğini merak etmesi ve buna göre hareket etmesi gerektiğidir. Ancak unutulmaması gereken bir husus var ki ne olursa olsun eğer yeni evlendiyseniz ve bebek düşünmüyorsanız ilk geceden itibaren korunmanız gerektiğidir.

Gelelim asıl sorumuda kadınlar ne ister değil kadınlar haftada kaç kez istediği sorusu kafaları karıştırıyor. Ancak genel itibariyle bu konuyla belli başlı bir standart yok. Özellikle burda yaş faktörüde etkili oluyor diyebiliriz. Ancak genel kanı yeni evliler için kadınlar haftada 4-5 kez cinsel birliktelik isteyebilir. Ancak ilerleyen yaşla beraber bu sayı haftada 1 yada 2 haftada bire iner.

Bu durumun kişiye, yaşa ve zamana göre değişiklik gösterdiğini belirtelim. Kimi genç bir kadındır her akşam cinsel ilişki isterken kimi ayda bir yada iki ayda bir cinsel ilişki isteyen bile olabilir.

Bekarlar tarafından çok merak edilen bir konu olmasına rağmen evli erkekle aslında bu sayıdan ziyade cinsel ilişkinin kalitesidir. Eğer kadın kaliteli bir cinsel birliktelik yaşıyorsa bu birlikteliği daha da artar. Peki kaliteden kastımız nedir? Cinsel ilişkiden zevk alması, acı duymaması, eşinin ona davranışı bu sayının belirlenmesinde önemli bir etkendir. Bir kadın cinsel ilişki esnasında acı duyuyorsa mümkün olduğunca cinsel birliktelik sayısını azaltmayı tercih edecektir.

Görceğiniz üzere kadınlar kaç kez ister sorusunun yanıtı aslında bir çok faktöre göre değişiklik gösterse de bu sayıyı belirleyen en önemli faktörün cinsel birlikteliğin kalitesinin iyi olmasıdır. Yani kadın cinsel birliktelikten zevk alıyorsa sayı daha da artar. Ancak zevk almıyor, acı duyuyor yada sıkıntı yaşıyorsa ayda bir, iki ayda bir hatta 3 ayda bir şeklinde sayı azalacaktır. Yada tam tersi durumda her gün yada 2-3 güne bir cinsel birliktelik isteyebilir.

Hem erkek için, ham kadın için cinsel birliktelik sayısından ziyade kalitesine önem verilmesi gerektiğini unutmayın. Bir evliliğin en önemli faktörlerden birisi mutlu, başarılı bir cinsel yaşamdır. Bu cinsel yaşamda ise sayıya değil kaliteye bakıldığı unutulmamalıdır.

Sağlıcakla Kalın.


Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu