in

İlk Gece Kaç Kez Yapılır?

Gönderi paylaş:

Yeni evlenip ilk gece kaç kez yapılır diye merak edenlerin sayısı hiç azımsanacak kadar az değil. Yeni evlenen çiftlerin kafalarında ilk gecelerine ait, önemli soru işaretlerinden bir tanesi de ilk gece kaç kez yapılır? bir sınır var mıdır? sorularıdır. Peki ilk gece cinselliğe dair, kaç kez cinsel ilişkiye girilebileceğine konusunda akıllarındaki sorulara cevap vermeye çalışalım. Her evli çift bu yollardan geçti o yüzden utanıp sıkılmaya gerek yok. En nihayetinde bir evliliğin en önemli konularından biriside cinsel yaşamdır. Evli bir kişi olarak, gerek diğer evlenenlerden duyduklarım gerekse kendi yaşadıklarım ışığında ilk geceye ait sorunlara ve aslında neler yapılması gerektiğine dair sizleri aydınlatmaya çalışacağım.

Öncelikle ilk gece cinsel ilişkinin şekline geçmeden önce, mekanın yani ilk gecenizi geçireceğiz yerin öneminden bahsedelim. İlk gece kesinlikle ve kesinlikle akrabalarınızdan uzak rahat edebileceğiniz eşinizle baş başa kalabileceğiniz bir mekan olmalıdır. Şartlar ne olursa olsun bu ilk geceniz mümkünse yeni evinizde yaşanmalıdır. Eğer evinize uzaksanız kesinlikle güzel şık bir otelde kalmanız sizin için çok iyi olacaktır. Genelde maddiyat düşünülerek ilk gece otelde kalınmayıp bir akraba evinde ilk gece yaşanmaya çalışılıyor bu çok çok yanlıştır çünkü sizi aşırı gerer.

Stres ve sıkıntılı bir ilk gece yaşayıp yıllarca bu durumdan rahatsız olmak yerine biraz paraya kıyıp temiz şık bir otelde yada kendi evinizde ilk gecenizi geçirmeniz çok çok önemlidir. Rahat bir mekan sizi ilk gecenizi rahat geçirmeniz için şarttır. Yoksa ilk gece yaşayacağınız mekanın rahat olmamasından kaynaklı stresten dolayı cinsel ilişkiye bile giremeyen bir çok çift olduğunu sakın unutmayın.

Evet rahat bir mekan seçimi yaptıktan sonra cinsel birliktelik yani ilk gece cinsel ilişki çok çok daha rahat ve stressiz olacaktır.

Şimdi aklınızda kaç kez cinsel ilişkiye girilir yada kaç kez yapılır gibi aklınızda oluşan sorunun cevabını şöyle verelim. Elbetteki bekarlıktan çıkıp eşinizle birlikte olacağınız ilk gece cinselliğe adım atacaksınız. Rahat bir mekanda bu cinselliği yaşamanızın çok önemli olduğunu söyledik.

Peki ilk gece kaç kez yapılabilir diye bakalım. Yani kaç kez cinsel birliktelik yaşanabilir?

Öncelikle cinsel birliktelik sayısının erkeğe bağlı olduğu unutulmamalıdır. Erkeklerin cinsel organlarının sertleşmesi ilk seferde kolaydır. Ancak ikinci defa için belli bir zaman geçmesi gerekir. 2-3 saat gibi. Bu nedenle zaten 12-1 gibi eve yada otele gideceksiniz. İşte hazırlıkla beraber sat 2’yi bulacak. Sonra cinsel birliktelik yaşanacak ve cinsel haz son bulacak. İkince kez bu cinsel birlikteliği yaşamak için en az 1 saat bekleyip ikinci kez cinsel birliktelik yaşanabilir. Fakat bunun 3. kez yada 4. kez olması çok çok zor bir durumdur erkek için.

Kadın için ise 1. cinsel birliktelikten sonra 2 3 4 kez cinsel birleşme yaşanmasında bir sorun yok. Fakat cinsel organ hassasiyetini kaybedeceğinden orgazm olmak imkansızlaşacak ve cinsel birliktelik bir zevkten ziyade işkenceye dönüşmeye başlayacaktır. Bu nedenle herşeyi tadında bırakıp bir kez güzel bir ortamda güzel bir kez cinsel birliktelik yaşamanız fazlasıyla yeterlidir. Çok çok istek duyarsanız 2. kez bu birliktelik 1-2 saat sonra tekrarlanabilir. Cinsel birlikteliğin sayısının artmasında bir sakınca olmadığını da bilmelisiniz.

Peki ilk gece dikkat edilecek başka neler var?

Eğer birliktelik düşünmüyorsanız hamilelik önleme amaçlı mutlaka kondom kullanmanız gerekir. Genelde bu dikkate alınmıyor ve hemen hamile kalınıyor bu noktayı kaçırmayın.

Diğer husus yiyecek içecek. Telaşadan eve yiyecek içecek konulmuyor acı acına susuz bir cinsel ilişki yaşanması bir yana cinsel birliktelikten sonra ortalıkta su yiyecek aramamak için bunları tedarik etmeyi unutmayın.

Yani ilk gece kaç kez yapılır diye bir kaide yok. Ancak işin tadı tuzu ve güzelliği bir olsun isteniyorsa ilk gece bir kez yapmak fazlasıyla yeterlidir. Önemli olan sayı değil yaşayacağınız cinsel birlikteliğin kalitesidir diyebiliriz.

Bu gece için nasıl ki düğüne hazırlık yapılıyorsa bu gecenin de planlanması gerektiğini unutmayın. Hayatınızda bir kez yaşanacak bu gecenin rahat, huzurlu bir ortamda sevdiğiniz insanla evlenmenin mutluluğuyla cinsel bir birliktelik yaşamanız evliliğinizin ilerki yıllarında güzel ve hoş bir anı olmasını sağlamalısınız.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılar: 

Evlilikte İdeal Cinsel İlişki Kaç Günde Bir Olmalı?

Evlenenlerin İlk Gece Yorumları Nelerdir?

Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.