in

100’de 100 Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?

Gönderi paylaş:

100’de 100 (yüzde yüz ) cinsiyet tahmini nasıl yapılır konusuna girmeden önce sizlere bahsetmek istediğimiz bir kaç husus var. 100 de 100 cinsiyet tahmini için bir çok hususun bilinmesi gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca bu cinsiyet tahminlerinin bilimsel bir temele tam anlamıyla dayandırılamadığı bilinmelidir.  Gelin şimdi duruma biraz açıklama getirelim.

Geçmişten günümüze bir çok alanda olduğu teknolojik gelişmeler çok hızlı gelişme göstermiştir. Ancak insan fizyolojisinin genel yapısında çok eski zamanlardan bugüne her hangi bir değişim olmamıştır. Cinsiyet tahmini de bunlardan bir tanesi. Hani ne yaparsak 100’de yüz cinsiyet tahmini bilmiş oluruz diye teknolojik bir gelişme hala gizemini korumaktadır.

100’de 100 cinsiyet tahmini yapmaya çalışanları bilmesi gereken bir çok yöntemi sizlerle paylaşacağız. Ama unutmamanız gereken bir hususu da sizlere aktaralım. İster kız olsun ister erkek Rabbim sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin hepimize. Bunun bilincinde olarak hadi cinsiyet tahminlerine bir göz gezdirelim.

100’de 100 Cinsiyet Tahmini Yöntemleri

 1. Gebelikte Yüzükle Cinsiyet Tahmini

Gebelikte yüzükle cinsiyet tahmini yöntemi için tek yapmanız gereken bir ipe yüzük geçirdikten sonra karnınızın üzerinden sallandırmak olacaktır. Eğer ipe asılı yüzük daire şeklinde dönmeye başlıyorsa bu bebeğinizin kız olacağını gösterir. Eğer yüzük düz şekilde öne arkaya yada sağa sola doğru sallanırsa bu da erkek bebek sahibi olacağınızı gösterir.

 1. Mide Bulantısı Yöntemiyle Cinsiyet Tahmini

Mide bulantısıyla cinsiyet tahmini yönteminde ise eğer sabahleyin kalktığınızda mide bulantılarınız daha çok ise kız bebeğiniz olacağını gösterir. Erkek bebekte ise sabah bulantılarınız çok çok daha az olmaktadır.

 1. Gebelikte Aşerme Yöntemiyle Cinsiyet Tahmini

Gebelikte aşerme yöntemi cinsiyet tahmininde ise temel dayanak tatlı ve ekşi aşerme durumuna göre cinsiyet tahmininde bulunulmasıdır. Bu yönteme göre eğer ekşi aşeriyorsanız kız bebeğiniz tatlı aşeriyorsanız erkek bebeğiniz olacaktır.

 1. Gebelikte Karnınızın Şekline Göre Cinsiyet Tahmini

Karın şekline göre cinsiyet tahmininde iki çeşit yol vardır. Bunlardan ilki karın yüksekliğine olan yöntem. Bu yönteme göre karın eğer göbekten yüksekte ise bebek kızınız, karın göbekten alçakta ise erkek bebek sahibi olacaksınız demektir. İkinci yol ise karnın yuvarlak görünmesine dayanır. Eğer karnınız yuvarlak görünüyorsa kızınız, sivri ise erkek bebeğiniz olacak demektir.

 1. Gebelikte Ayağınızın Sıcaklığına Göre Cinsiyet Tahmini

Hiç ayak sıcaklığına göre cinsiyet tahmini olur mu demeyin. Gebelikte ayaklarınızın buz gibi soğuk olması erkek bebeğinizin olacağını, ayaklarınızın sıcak olması da kız bebek olacağına işaret etmektedir.

 1. Gebelikte Anne Adayının Güzelliğine Göre Cinsiyet Tahmini

Gebelikte anne adayının güzelliğine göre cinsiyet tahmininde şöyle bir durum söz konusudur. Gebe anne eğer kız bebek dünyaya getirecekse kızlarının güzelliğini bir miktar çalmış olurlar. Böylece kız bebek sahibi olacağı belli olmuş olur.

 1. Gebelikte Göbek Çizgisine Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Gebelikte daha önce anne olmuş gebeler iyi bilirler göbek çizgisi oluşur. Bunun nedeni östrojen hormonudur. Bu göbek çizgisi eğer göbek deliğinin altında oluşursa kız bebek, üstünde oluşursa erkek bebeğiniz olacak demektir.

 1. Gebelikte Kalp Atışına Göre Cinsiyet Tahmini

Gebelikte cinsiyet tahminleri arasında yer alan kalp atışına göre cinsiyet tahmininde ise eğer bebeğinizin anne karnındaki kalp atış ısı 140 dan yukarı ise kız bebeğiniz daha aşağıda kalıyorsa erkek bebeğiniz olacak demektir.

 1. Gebelikte Çin Takvimi Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Bir başka yöntem ise Çin tahmini yöntemidir. Bu yöntemle gebe annenin yaşı ile bebeğin doğum tarihi esas alınarak yapılan bir tahmin yöntemidir. Bu yöntem hesaplamaya dayandığı için Çin Takvimine Göre Cinsiyet Tahmini hesaplama aracımızı kullanmanızı öneriyoruz.

 1. Olmazsa Olmaz Makas ve Bıçak Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Bu cinsiyet tahmini yönteminde ise gebe kadının haberi olmadan minderin altına bıçak, başka bir minderin altına ise makas koyulmaktadır. Durumdan haberi olmayan gebe kadın eğer altında bıçak olan mindere oturursa erkek bebeği, makas olan mindere oturursa kız bebeği dünyaya gelecektir.

 1. Kırmızı Lahana Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Bu yöntemde kırmızı lahanayı kaynatıp suyunu ayırdıktan sonra bu suyun içine bir damla idrarınızdan ekliyorsunuz. Eğer idrar damlatılan su mor renk alırsa erkek, pembe renk alırsa kızınız olacaktır.

 1. Sarımsak Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Bu cinsiyet tahmini yönteminde ise anne adayı bir diş çiğ sarımsak yer. Eğer cildiniz yüksek miktarda sarımsak kokuyorsa erkek, kokmuyorsa kız bebek olacak demektir.

 1. Anahtar Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Anahtar yöntemine göre cinsiyet tahmininde ise gebe kadının arkadaşları ondan bir ev anahtarı eline almasını isterler. Eğer gebe kadın anahtarın uç kısmından tutuyorsa kız, yuvarlak kısmından tutuyorsa erkek bebeği olacak demektir.

 1. Maya Takvimi Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Maya takvimi yöntemine göre cinsiyet tahmininde gebe kadın ve bebeğin doğum yıllarının her ikisi de tak sayı yada çift sayı ise bebek kız, eğer biri tek diğeri çift sayı ise erkek bebek dünyaya getirecek demektir.

 1. Karbonat Testi Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Karbonat yöntemine göre cinsiyet tahmininde ise bir kava 2-3 yemek kaşığı karbonat ve su koyun. Üzerine idrarınızdan bir miktar ekleyin eğer kabarcıklar oluşuyorsa oğlunuz. oluşmuyorsa kızınız olacak demektir.

 1. Meme Ucu Yöntemine Göre Cinsiyet Tahmini

Meme ucu yönteminde meme uçlarınız koyulaşıyorsa erkek, koyulaşmıyorsa kız bebeğiniz olacak demektir.

100’de 100 cinsiyet tahmini yaparken bilinmesi gerekenler hakkında sizlere bilgi verdik. Unutmamamız  gereken bu yöntemlerin bilimsel bir nitelik taşımadığıdır. Her zaman en kesin yöntem ise hamilelikte bebeğiniz büyümeye başladığında ultrason ile bakılarak bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir